Księgowość

5 sposobów na przekształcenie pracy dorywczej w karierę

Spójrzmy prawdzie w oczy: Skończyliśmy z rozmowami o pandemii. Jesteśmy wyczerpani. Ostatnie 16 miesięcy wywróciło do góry nogami cały nasz świat. Od kwarantanny do szybkich testów, chcemy odpocząć od wiadomości i chcemy trochę więcej radości w naszym życiu. Częściowym powodem pogardy w ciągu ostatniego roku było zatarcie granic między pracą a życiem. Dla większości księgowych, przeniesienie kariery do domu oznaczało laptopa, który zawsze był podłączony do prądu i powiadomienia e-mailowe, które zawsze się odzywały.

Naturalnie, nastąpiło wypalenie zawodowe. W tym roku mieliśmy do czynienia z falą bezrobocia, urlopów i zwolnień. Firmy próbowały utrzymać się na powierzchni i utrzymać wynik finansowy, podczas gdy pracownicy zostali doprowadzeni do granic swoich możliwości - zarówno w (wirtualnym) biurze, jak i w życiu osobistym. Ale, posłuchajcie tego: W tym roku zaobserwowano również wzrost liczby osób wybierających bardziej radosne opcje kariery, w tym pracę na boku i alternatywne opcje pracy w domu.

Badanie Bankrate's Side Hustle Survey wykazało, że prawie połowa (45 procent) amerykańskich pracowników twierdzi, że zarabia na boku. Motywacje były różne - od konieczności związania końca z końcem po zasilanie kont oszczędnościowych - ale ci poboczni przedsiębiorcy wykorzystywali okazję i poprawiali swoją sytuację finansową. Te poboczne zajęcia były źródłem radosnych pasji poza ich codzienną pracą. W rzeczywistości, ponad jedna czwarta (27%) stwierdziła, że pasjonuje się swoją działalnością poboczną bardziej niż swoją główną pracą/karierą.

Co zrobić, jeśli chcesz, aby Twoja dodatkowa działalność była Twoją jedyną? Wiele firm księgowych przełamuje tradycyjną formę i oferuje alternatywę dla harówki w Wielkiej Czwórce. Na przykład zdalna księgowość i firmy doradcze, takie jak Breakaway Bookkeeping + Advising, oferują elastyczność w planowaniu, wspieraną sieć innych doradców (którzy w równym stopniu pracują od siebie) i radość. Oto kilka kroków, które pozwolą Ci przekształcić Twoją poboczną działalność w kolejną karierę:

1. Znajdź to, co przynosi Ci radość.

Pierwszym krokiem, i prawdopodobnie najważniejszym, jest odkrycie tego, co kochasz. Jasne, że można chrupać numery w czasie podatkowym, ale czy to przynosi Ci radość? Albo, czy czujesz miłość, kiedy używasz tych obliczeń, aby pomóc klientowi zaplanować komercyjny ruch lub zainwestować w plan pięcioletni wzrostu? Radość jest sekretnym składnikiem, który często jest pomijany w księgowości. Pasja napędza kreatywność i chęć do "pracy". Nasz zespół czerpie przyjemność z doradzania swoim klientom. Jeśli naprawdę odnajdziesz szczęście w codziennych rozmowach, które pomogą Ci poznać biznesy Twoich klientów, wtedy już nigdy nie będziesz "pracował" kolejnego dnia.

2. Stale poszerzaj swoją sieć kontaktów.

Jako ludzie jesteśmy istotami społecznymi. Nie omija to miejsca pracy. Według raportu Small Business Marketing Report przygotowanego przez firmy QuickBooks i LinkedIn, żadna reklama, technologia marketingowa czy działania promocyjne nie są w stanie nawet zbliżyć się do wpływu, jaki na decyzje zakupowe mają polecenia z ust do ust. Potwierdzają to również liczby: często przedsiębiorca lub firma może przekonwertować tylko 20-30% zimnych leadów, ale aż do 60% ciepłych leadów. Networking jest tak ważne i to wymaga czasu dla tych sprawdzania wrócić do koguta.

3. Znajdź swoją społeczność.

Poza posiadaniem profesjonalnej sieci, sukces side hustle jest bezpośrednio związany z posiadaniem społeczności. Jest to podstawowa grupa mentorów i kolegów, którzy mogą być zasoby i fallback jak poruszać przynosząc swoje side hustle pełną parą. Rówieśnicy mogą być powiernikami w dzieleniu się wiedzą i testowaniu presji. W Breakaway doradcy pracują dla siebie, ale nie są "sami dla siebie", ponieważ są wspierani przez sieć doradców Breakaway. Sieć ta obejmuje kanały Slack, na których można się uczyć i zadawać doraźne pytania klientom, a także wymieniać się zabawnymi memami i zdjęciami psów. Podczas gdy każdy doradca prowadzi swoją indywidualną firmę księgową i doradczą, wszyscy są połączeni i wspierani przez Breakaway. Większość side hustles również zaczynają się w domu i to może być izolujące środowisko pracy, ale to nie musi być, jeśli jesteś otwarty na pochylanie się do swojej społeczności i traktowania cyfrowej społeczności jak prawdziwe życie jeden.

4. Bądź odpowiedzialny za swój harmonogram.

Coraz więcej firm wyrzuca ścisły zegar-in i out z 9 do 5 i zamiast tego powierzając swoje zespoły, aby uzyskać ich pracy w czasie, w którym mogą dać swoje najlepsze. W przypadku pracujących rodziców, być może mogą oni lepiej skupić się na pracy, gdy dzieci udają się na drzemkę, a może po prostu doradca jest bardziej wczesnym ptakiem i może lepiej się skoncentrować, gdy jest na porannym spacerze. Technologia umożliwiła zespołom pracę z dowolnego miejsca w dowolnym czasie - i przynosi bardziej opłacalne rezultaty. Wystarczy spojrzeć na niedawny eksperyment w Islandii. BBC donosi, że obecnie 86% islandzkiej siły roboczej albo przeszło na krótsze godziny pracy za to samo wynagrodzenie, albo uzyska do tego prawo, i [zgłaszają] mniejszy stres i ryzyko wypalenia zawodowego, poprawę stanu zdrowia i równowagi między pracą a życiem prywatnym, więcej czasu na spędzanie go z rodziną, hobby i wykonywanie obowiązków domowych. Jako przedsiębiorczy doradca finansowy na pełen etat, będziesz mógł zaplanować swój czas wokół tego, co przynosi Ci najwięcej radości i kiedy możesz być najlepszy dla swoich klientów.

5. Wybierz klientów, którzy zgadzają się z Twoimi podstawowymi wartościami.

Ogromnym plusem swojej stronie gig jest to, że można określić, z kim pracujesz. Jedna ważna kontrola temperatury: podstawowe wartości. Dostosowanie się do podobnie myślących klientów pomaga stworzyć lepsze doświadczenie zarówno dla klienta, jak i księgowego; nie wspominając już o tym, że wraca do zasady radości. Im więcej idealnych klientów, z którymi pracujesz, tym więcej ich znajdziesz. Ta pasja i radość będzie napędzać odwracając ciepło z boku hustle do pełnego-on kariery.

Na koniec dnia, ważne jest, że opierać się na to, co przynosi Ci najwięcej radości. Jeśli Twoja księgowość jest tym czymś, zapraszam Cię do zbadania, jak możesz zmienić to w rzeczywistość. Pamiętaj, aby zidentyfikować, co przynosi Ci radość, a następnie zmaksymalizować swoją sieć i znaleźć harmonogram, który działa dla Ciebie.

 

Zobacz również