Księgowość

7 sposobów na stworzenie kultury organizacyjnej, którą pokochają talenty

Wielka Rezygnacja zmusza firmy księgowe do pracy nad zatrzymaniem talentów, a nie tylko zatrudnianiem nowych księgowych. W pierwszym kwartale tego roku 44 procent pracowników w całym kraju szukało nowej pracy. Niezależnie od tego, czy tracisz pracowników, zmagasz się ze znalezieniem odpowiednich, czy po prostu chcesz być przygotowany, w najlepszym interesie Twojej firmy jest zatrzymanie talentów poprzez stworzenie odpowiedniej kultury. Kultura firmy jest bardzo ważna dla pracowników: Jedno z badań wykazało, że 77 procent respondentów bierze pod uwagę kulturę firmy przed ubieganiem się o otwarte stanowisko.

Ale jak stworzyć kulturę, która zatrzyma talenty w Twojej firmie księgowej? Oto siedem możliwych do działania i skutecznych wskazówek:

1. Stwórz kanały informacji zwrotnej

Po pierwsze, warto stworzyć kanały informacji zwrotnej, aby wiedzieć, jak czują się Twoi pracownicy. Wiele firm nie ma sposobu na przekazanie informacji zwrotnej bez chodzenia do biura HR i siedzenia z kimś innym, aby dać upust swoim frustracjom.

Jednak pracownicy często czują się nieswojo idąc do działu kadr, ponieważ nie chcą, aby ich żale wpłynęły na ich karierę.

Zamiast tego należy stworzyć sposób, w jaki pracownicy mogą zgłaszać swoje sugestie i robić to anonimowo. Pozwolenie pracownikom na zachowanie anonimowości pomoże Ci uzyskać wiele dodatkowych informacji zwrotnych. Jeśli masz coroczną ankietę pracowniczą i myślisz, że to wystarczy, to nie jest tak. Dając pracownikom możliwość pozostawienia sugestii, możesz pomóc wprowadzić zmiany, które przyniosą korzyści Twojemu zespołowi.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj

Zobacz również