Księgowość

Czy pandemia stworzyła szansę na dodanie klientów?

"Odrzuć ich. Weź mnie zamiast nich". Trudno wymyślić coś bardziej niesmacznego niż szukanie nowych interesów podczas pandemii. Byłoby to szukanie zysku na nieszczęściu innych. Zostaw to innym branżom! A jednak Albert Einstein powiedział: "W środku każdego kryzysu leży wielka szansa". Istnieje potencjał, aby dodać kilka nowych klientów później, jeśli teraz będziesz pomocny i współczujący.

Masz wiele rodzajów klientów będących właścicielami firm. Każdy z nich jest prawdopodobnie zarejestrowany, ale zarysować powierzchnię i masz sprzedawców detalicznych, wielu firm pracowników, konsultantów, jednoosobowe działalności gospodarczej i usługodawców. Chyba że sprzedają maski na twarz i inne PPE, ich dochody z działalności gospodarczej zniknęły lub spowolniły się do strużki, którą może zapewnić pospiesznie zorganizowana firma na wynos lub online.

Rozmawiają z konkurencją. Sąsiadami. Ludzi z izby. Przyjaciółmi na mediach społecznościowych. Jeśli pomagasz swoim klientom, są oni w doskonałej pozycji, aby powiedzieć innym mniej szczęśliwym. Żyjemy w pokoleniu, które ceni recenzje rówieśników nad reklamami komercyjnymi i wiadomościami.

Strategia nr 1: Get Referrrals: Kluczem jest uzyskanie ich, aby opowiedzieć swoją historię. Muszą zrozumieć, jak pomogłeś im. Redukcje personelu zostały wykonane współczująco. Pomogłeś im ubiegać się o fundusze federalne i podążać w ich imieniu. Kazałeś im zwrócić nadwyżkę zapasów. Mają wakacje czynszowe, ponieważ ich sklep znajduje się w centrum handlowym i wstęp jest zabroniony. Renegocjowali kontrakt na usługi lub dwa.

Przypomnij im. Zapytaj, jak radzą sobie ich rówieśnicy, kolega, który jest właścicielem sąsiedniego sklepu w centrum handlowym. Prawdopodobnie narzekają. Daj im znać, że zgadzasz się na wyjaśnienie podjętych przez Ciebie proaktywnych kroków.

Strategia #2: Rozwijaj dobrą reputację: Pomagasz swojemu klientowi starać się o te fundusze federalne. Przychodzą one przez lokalne banki, które są słabo wyposażone do przetwarzania tsunami lub wniosków. Bierzesz na siebie sprawę swojego klienta, działając jako jego agent.

Twój klient dzwoni. Nie masz nic nowego do przekazania, a jednak szybko oddzwaniasz. Wyjaśniasz kroki, które podejmujesz. Będziesz kontynuował działania. Jesteś optymistą. Nie ma opłaty za te rozmowy.

Twój klient miał przyjaciół. Próbują poruszać się w labiryncie, aby dostać się do sera. Są sfrustrowani i głośno narzekają. Twój klient mówi im, jak działasz w ich imieniu i zapewniasz aktualizacje, bez wysyłania rachunku. Tłumaczą, że ich księgowy jest zawsze upbeat, nigdy nie zdenerwowany, kiedy dzwonią. Ci znajomi będą chcieli mieć takiego księgowego.

Zapisz się na nasz BEZPŁATNY biuletyn e-mailDon

't miss out on our best content. Enter email address *Enteremail addressSign
up

Strategy #3: Help with Retirement Planning : Ty również masz klientów na emeryturze. Inni są coraz bliżej, ale brakuje im teraz gotówki. Rząd federalny podjął nadzwyczajne kroki, ułatwiając pożyczanie więcej i na dłużej. Złagodzono zasady dotyczące minimalnej wypłaty (RMD), co jest korzystne dla klientów, którzy nie chcą mieć dodatkowego dochodu podlegającego opodatkowaniu. Aktywnie zwróciłeś na to uwagę klienta.

Mają oni przyjaciół. Rozmawiają przez FaceTiming lub przez płot. Niektórzy nie wiedzą o tych zmianach, a inni ich nie rozumieją. Twój klient przekazuje wydruki lub przekazuje dalej e-maile, które im wysłałeś. Zaczynają dzwonić, pytając; "Czy możesz pomóc...?".

Strategia #4: Przejmij inną firmę: Księgowi są w różnym wieku. Wielu jest zdrowych, inni mniej. Pandemia zmusiła nas wszystkich do rozważenia scenariuszy "co jeśli". Niektórzy myślą: "Czy naprawdę chcę to robić na zawsze? Lokalni księgowi zazwyczaj znają się dzięki grupom zawodowym, grupom obywatelskim, takim jak Rotary i Izba, lub widują się na nabożeństwach. Rozmawiają o planach na przyszłość.

Możesz być w stanie kupić inną praktykę całkowicie lub połączyć się z inną praktyką, pozwalając drugiemu właścicielowi stopniowo wycofać się. Jest to sposób na rozwijanie swojej firmy, pozwalając jednocześnie drugiej osobie cieszyć się kolejnym etapem życia.

Wszystkie te podejścia obejmują współczujący miękki dotyk. Pomagasz innym, a nie wykorzystujesz ich nieszczęście.

Powiązane artykuły

Czy powinieneś sprzedać swój dom w tym roku?

Czy teraz jest czas na założenie własnej firmy?


Zobacz również