Księgowość

Dext udostępnia rozwiązanie handlowe dla księgowych

Dext oficjalnie wydał Dext Commerce, który ma umożliwić księgowym i rachunkowym przyjęcie większej liczby klientów sprzedaży cyfrowej poprzez uproszczenie zbierania i kategoryzowania danych o sprzedaży z 16 platform e-commerce, POS i płatności, w tym: Amazon, PayPal, Shopify i Stripe. Integruje się również z Xero i Quickbooks Online, umożliwiając księgowym i księgowym dokładne przekazywanie przychodów z eCommerce do największych platform księgowych.

Rozwiązanie rozwiązuje problem ręcznego pobierania i konsolidacji danych o sprzedaży z wielu platform handlowych i płatniczych w różnych formatach. Dext Commerce został zbudowany w celu uproszczenia danych sprzedaży i obliczeń podatkowych w wielu krajach, umożliwiając księgowym i księgowym bardziej opłacalną obsługę klientów zajmujących się sprzedażą cyfrową.

Kluczowe funkcje Dext Commerce obejmują:

  • Cyfrowy zapis transakcji sprzedaży linia po linii, aby wspierać zgodność z nowymi przepisami dotyczącymi danych, takimi jak "Making Tax Digital" w Wielkiej Brytanii.
  • Upewnienie się, że klienci zgłaszają i płacą właściwy podatek od sprzedaży, niezależnie od miejsca sprzedaży
  • Wyszczególnienie danych dotyczących sprzedaży, opłat, zwrotów i refundacji, linia po linii, z jedną subskrypcją

Dla porównania, sprzedaż e-commerce w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych stanowiła 35 procent całkowitej sprzedaży detalicznej w 2021 roku, prawie podwajając się w szczególności w Wielkiej Brytanii.

Dext Commerce jest dostępny dla wszystkich księgowych, księgowych i firm w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie od 1 września, a we Francji i Australii zostanie wprowadzony jeszcze w tym roku.

Zobacz również