Księgowość

Dlaczego kobiece przywództwo i innowacje mają znaczenie

Rachel Fisch nigdy nie myślała, że będzie pracować dla innej firmy księgowej po tym, jak wylądowała w Sage, ale to się zmieniło, gdy High Rock Accounting przyszło do niej. Fisch, dyplomowany księgowy, pracowała jako menedżer produktu dla Sage, kiedy Liz Mason, dyrektor generalny i założyciel High Rock, skontaktował się z nią w styczniu 2021 roku.

"Zajęło to coś specjalnego i innego dla mnie, aby nawet rozważyć powrót do świata firmy" - powiedział Fisch.

Fisch jest teraz głównym oficerem wzrostu w High Rock, firmie skupionej na wykorzystaniu technologii, aby lepiej służyć księgowym. Rola Fisch obejmuje sprzedaż, marketing, partnerstwa strategiczne i przejęcia. Fisch zawsze była zainteresowana pracą w rozwoju, co pozwala jej wykorzystać umiejętności i strategie, których używała w poprzednich miejscach pracy. W rzeczywistości, dołączenie do High Rock czuło się jak logiczny kolejny krok w jej karierze.

Fisch poznała Masona w 2017 roku, gdy oboje byli członkami inauguracyjnej kohorty Salonu Księgowego, corocznego wydarzenia tylko na zaproszenie, które ma na celu wspieranie innowacji w księgowości. Zgromadzenie, które Fisch opisał jako "jednych z najlepszych ludzi w branży", jest teraz w czwartym roku. Fisch i Mason utrzymywali kontakt na mediach społecznościowych, a reszta to już historia.

Dlaczego kobiece przywództwo ma znaczenie

High Rock został założony przez kobietę, a jego kierownictwo składa się głównie z kobiet, co zdaniem Fisch było "absolutnie ważne" dla jej decyzji o dołączeniu do zespołu.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego newslettera, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój adres e-mail.Wpisz adres e-mail * Wpiszadres e-mailZapisz
się

"Odsetek kobiet wśród właścicieli firm jest w pojedynczych cyfrach, a odsetek ten maleje, gdy firmy stają się bardziej znaczące. Mamy misję, aby być jedyną firmą należącą do kobiet, prowadzoną przez kobiety w top-200 firm" - powiedział Fisch.

Kobiety w branży księgowej, które chcą zostać liderami, powinny szukać mentorów i nie powinny bać się szukać ich poza własną firmą" - powiedział Fisch. Podczas gdy kobiece przywództwo poczyniło wielkie postępy, kobiety czasami zniechęcają się nawzajem, co jest pozostałością po poprzednim pokoleniu, w którym kobiety musiały konkurować o ograniczone miejsca w firmach," powiedział Fisch.

"Teraz jesteśmy w innej epoce, gdzie jest miejsce dla wszystkich" - powiedział Fisch.

Wykorzystanie technologii do lepszej obsługi księgowych

Wielu starszych liderów High Rock, w tym Fisch, miało swoje własne firmy w pewnym momencie, a Fisch powiedział, że byli częścią wczesnej fali księgowości opartej na chmurze, która była motywowana przez chęć innowacji. High Rock ma na celu zachęcenie do tego samego innowacyjnego myślenia wśród specjalistów księgowych w całej branży.

"Jednym z największych wyzwań wielu firm jest to, że wprowadzają innowacje do pewnego momentu, a następnie przestają. Ale ciągłe innowacje i ulepszenia są tym, co napędza branżę do przodu" - powiedział Fisch.

W tym momencie, wyjaśnił Fisch, księgowość oparta na chmurze to absolutne minimum innowacji. Firmy muszą myśleć o tym, co będzie dalej, a firma Fisch nie jest wyjątkiem. High Rock jest w trakcie całkowitego remontu swojego wewnętrznego stosu technologicznego, projektu zainicjowanego przez Fisch wkrótce po jej dołączeniu. Chociaż jest to zniechęcające, Fisch wie, że będzie warto.

"Wyciągamy wszystkie stare technologie wewnętrzne i nie tylko je wymieniamy, ale także na nowo je wyobrażamy. Zmieniamy sposób, w jaki nasza firma pracuje wewnętrznie, aby lepiej służyć naszym klientom. Technologia jest dwojaka: to, czego używasz z klientami i to, czego używasz wewnętrznie" - powiedział Fisch.

Firmy, które chcą odświeżyć swoje stosy technologiczne powinny pamiętać, że wymaga to akceptacji ze strony wszystkich szczebli zarządzania, powiedział Fisch. Posiadanie wiary i cierpliwości w procesie są również krytyczne dla sukcesu. Kierownictwo firmy powinno zadać sobie pytanie: "Gdybyśmy mogli zacząć od zera, jak by to wyglądało?".

"Zmiana sposobu myślenia może być odkrywcza. Takie podejście sprawia, że ludzie zaczynają myśleć o tym, czego tak naprawdę potrzebują i o tym, czego się trzymają, co ich powstrzymuje" - powiedział Fisch.


Zobacz również