Księgowość

Dlaczego Twoja firma nie jest jeszcze gotowa na przygotowanie się na przyszłość

W ciągu ostatnich dziesięciu lat byliśmy świadkami ogromnych zmian w branży księgowej. Przenieśliśmy się z komputerów stacjonarnych do oprogramowania księgowego w chmurze. Zrezygnowaliśmy z rozliczeń godzinowych na rzecz cen stałych lub wartościowych. Posłuchaliśmy ekspertów i zaczęliśmy oferować usługi doradcze oprócz prac związanych z zachowaniem zgodności.

Niektórzy z nas poszli jeszcze dalej. Przenieśliśmy się z biura korporacyjnego do biur domowych. Nasze bezpośrednie spotkania z klientami odbywają się teraz za pośrednictwem Zoom, Hangouts lub Teams. Oferujemy naszym pracownikom elastyczne godziny pracy i nieograniczony czas wolny.

Jeśli właśnie opisałem Twoją firmę, możesz pomyśleć, że Twoja firma jest już przygotowana na przyszłość.

Nie jest.

Statystyki przyprawiające o zawrót głowy

Wszystkie "skupienia na przyszłości", które robiliśmy w naszych firmach, były robione przez złą soczewkę. Nie oznacza to, że nasza praca była bez znaczenia - była ona kluczowa dla przygotowania nas na przyszły sukces - ale daleko nam jeszcze do tego.

Co mam na myśli mówiąc o niewłaściwej soczewce? Rozważmy następującą kwestię:

  • Do 2025 roku 75 procent siły roboczej będą stanowić millenialsi. Najmłodsza osoba z tego pokolenia będzie miała 25 lat, a najstarsza 45.
  • W 2020 roku 75% członków AICPA będzie miało 65 lat lub więcej.
  • Liczba absolwentów szkół wyższych zdobywających tytuł naukowy w dziedzinie rachunkowości spadła o 4 procent na początku pandemii, ale ten spadek jest tylko częścią trendu, który rozpoczął się jeszcze w 2014 roku.

Z kilkoma wyjątkami, rozwiązywaliśmy przyszłe wyzwania w sposób, który służy status quo. (Mniejsza o to, że często musieliśmy wciągać status quo w tę przyszłość kopiąc i krzycząc). Teraz, jak pokazują te statystyki, status quo się zmienia.

W ciągu trzech lat większość naszych klientów - a także większość naszych pracowników - będzie należała do pokolenia, które "stara gwardia" lekceważyła jako uprawnione, leniwe i trudne do współpracy. Ci młodzi profesjonaliści nie będą tolerować skleconych ze sobą, niespełniających norm systemów, podejść, oprogramowania i doświadczeń klientów.

Krótko mówiąc, to co działało w przeszłości nie będzie działać w przyszłości.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj

Zobacz również