Księgowość

Jak Biden może zmienić sprzedaż odziedziczonych aktywów i więcej

Dopiero do nas dołączasz? Zapraszamy do powrotu do części pierwszej. Dotyczyła ona zasad opodatkowania zysków ze sprzedaży osobistych rezydencji.

Część druga omawiała propozycję prezydenta Bidena dotyczącą długoterminowych zysków kapitałowych. Ma on nadzieję, że Kongres zastąpi obecną najwyższą stawkę 20 proc. dla zysków ze sprzedaży aktywów posiadanych przez ponad rok nową, wynoszącą 39,6 proc.

Przed nami część trzecia: Więcej o jego programie, w tym o tym, jak traktuje sprzedaż odziedziczonych aktywów.

Pan Biden chce, aby Kongres ograniczył długotrwałe zasady "step-up", które przynoszą korzyści osobom sprzedającym odziedziczone aktywa, które wzrosły w wartości - domy, akcje, nieruchomości i dzieła sztuki, aby przytoczyć kilka wspólnych przykładów.

W języku podatkowym, podstawa (punkt wyjścia do pomiaru podlegających opodatkowaniu zysków lub strat) dla odziedziczonych aktywów automatycznie wzrasta z ich pierwotnej podstawy (kosztu, w większości przypadków) do ich wartości na dzień śmierci właściciela. Mówiąc dużo bardziej wprost, to tak jakby spadkobierca kupił aktywa od właściciela tego dnia.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% darmowe i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i wglądu każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready

have an account? Zaloguj się tutaj

Zobacz również