Księgowość

Jak ocenić kondycję swojej firmy

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, co różni się w tym roku w porównaniu z poprzednimi latami. Prawdopodobnie największą rzeczą jest to, że jesteśmy teraz dwa pełne lata w COVID, a ludzie chcą, aby ich życie wróciło do normy.

Oznacza to więcej podróży, więcej jedzenia w restauracjach, więcej zakupów, powrót do biura itp. Ale mamy również możliwą recesję czającą się, co może oznaczać wyższe ceny, możliwe zaciskanie pasa i więcej stay-cations zamiast podróży lotniczych.

Dla praktyków to wszystko jest sygnałem możliwości. Właściciele firm będą potrzebowali Twojej pomocy przy prognozach przepływu gotówki i pomocy w maksymalizacji sprzedaży. Jest też druga strona: jeśli twoi klienci prawdopodobnie ucierpią w recesji, będą potrzebowali twojej pomocy, aby utrzymać się na powierzchni. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że jesteś gotowy do pomocy firmom w sposób, w jaki chcą być obsługiwane (więcej na ten temat nieco później w tym artykule).

Dodatkowo, wojna o talenty, z którą musiałeś się zmagać, może w końcu ulec złagodzeniu. Jak zwolnienia tech kontynuować, mogą być okazje do odebrania pracowników, które nie miałyby dostępu do wcześniej. Będziesz miał swój wybór stażystów, jeśli jest to kierunek firma zdecyduje się iść, aby przyciągnąć młodszych pracowników. Wreszcie, może być w stanie przyciągnąć starszych pracowników, którzy chcą stabilności i przewidywalności w ich dni pracy. Obserwuj tę przestrzeń, i nie zakładaj, że personel jest już niemożliwy do zdobycia.

Mając to na uwadze, jak zdrowa jest Twoja firma?

Istnieje kilka kluczowych obszarów, które możesz zbadać, aby zrozumieć, na czym powinieneś się skupić, aby sprostać wyzwaniom i zmaksymalizować możliwości, które przed Tobą stoją.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości z dziedziny księgowości, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego ekskluzywnego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczeniaView

all AccountingWEB contentContent

lock down
, tick iconComment

on articlesAccess


content

nowRegisterAlready


have an account? Zaloguj się tutaj

Zobacz również