Księgowość

Medius kupuje OnPay, aby wzmocnić automatyzację płatności

Dostawca płatności za faktury, firma OnPay, została zakupiona przez brytyjskiego producenta rozwiązań automatyzacji zobowiązań, firmę Medius, za nieujawnioną kwotę.

Transakcja ma umożliwić firmie Medius zintegrowanie przetwarzania płatności - "ostatniej mili" automatyzacji AP - bezpośrednio z platformą source-to-pay, zwiększając efektywność operacyjną klientów i wzmacniając ich możliwości wykrywania anomalii, oszustw i ryzyka.

Założona w 2009 roku firma OnPay Solutions, skupiająca się na profesjonalistach w dziedzinie księgowości, została stworzona, aby pomóc klientom usprawnić procesy AP i obniżyć koszty poprzez automatyzację płatności za faktury. Firma zapewnia "bezdotykowe" wirtualne płatności kartami, ACH, czekami i przelewami dla ponad 400 klientów, od firm średniej wielkości po największe amerykańskie przedsiębiorstwa i instytucje.

Umowa łączy technologię OnPay Solutions, jej sieć 360 000 sprzedawców i 40 różnych integracji bankowych z jej pakietem source-to-pay. Miało to również na celu wzmocnienie zdolności Medius do automatyzacji przetwarzania płatności poprzez własną platformę, jak również istniejących partnerów płatniczych, w tym Nomentia, Transfermate i Corpay. Firma chce teraz również dalej upraszczać i usprawniać przepływ płatności, a także poprawić wykrywanie anomalii, oszustw i ryzyka.

Ponadto, umowa rozszerza również ślad Medius na krajowym rynku amerykańskim, dodając zespół OnPay Solutions składający się z 35 stałych pracowników. Firma Medius planuje otworzyć pierwsze biuro w USA w rodzinnym mieście OnPay Solutions - Jacksonville na Florydzie.

Organizacje korzystające z usług Medius i OnPay (znanych jako Medius Pay) w celu automatyzacji płatności za faktury otrzymają również rabat gotówkowy na wydatki.

Zobacz również