Księgowość

Nawigacja w przyszłość rachunkowości

Powtarzającym się motywem podczas wielu sesji AICPA Engage poświęconych księgowym, a także samemu zawodowi, jest to, że zmiany nie "nadchodzą", ale już się dokonały.

Podczas sesji na żywo "Navigating the Future: Disruption Map Exercise to Future-Proof Your Firm", Kacee Johnson, starszy dyrektor ds. strategii i innowacji w CPA.com oraz Lisa Simpson, wiceprezes ds. usług dla firm w AICPA, zaoferowały księgowym i finansistom narzędzia, które pozwolą im przygotować się na przyszłość. Oto tylko niektóre z ich sugestii, jak również uwagi, o których warto pamiętać w przypadku własnej firmy. Niektóre z nich mogą nawet brzmieć znajomo:

Odejdź od rozliczeń godzinowych

Nie płacisz za Netflix za każdy obejrzany program telewizyjny, a my nie płacimy już naszym operatorom telefonicznym za każdą wiadomość tekstową. Mówiąc dokładniej:

"Jako społeczeństwo lubimy modele subskrypcyjne" - mówi Kacee. Dotyczy to również klientów biur rachunkowych. Kiedy poprosisz ich, aby zapłacić za godzinę, to może rzeczywiście ograniczyć ilość usług, które zdecydują się kupić od Ciebie, ponieważ są one martwi się o czas, jak to się odnosi do kosztów.

Chociaż wielu księgowych nadal oferujących rozliczenia godzinowe obawiają się, że stracą klientów, gdy przejdą do modelu subskrypcji, badania pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Mają oni wyższe wskaźniki utrzymania klientów. Nawet uczestnicy sesji zgodzili się, że przekonali się, że jest to prawdą w praktyce.

Przemyśl na nowo stosowanie kart czasu pracy

Karty czasu pracy od dawna są wykorzystywane do rejestrowania liczby godzin pracy pracowników, a ponieważ są one pozornie tak niewinne, są one często pomijane, jeśli chodzi o przyszłość-proofing firmy księgowej. Ale czy wiesz, że, mówią Kacee i Lisa, że firmy, które pozbywają się arkuszy czasu pracy faktycznie mają wyższe morale pracowników?

Rozważ również to: Karty czasu pracy zapewniają wymierny KPI, tj. pokazują, jak efektywnie Twoja firma wykorzystuje czas. Jednak w rzeczywistości może to tłumić innowacje i zawężać wizję. Kacee i Lisa zachęcają do zastanowienia się, na jakie inne wskaźniki można zwrócić uwagę, jeśli zrezygnuje się z ewidencji czasu pracy. W jakich innych obszarach mógłbyś stać się bardziej efektywny? Takie rozważania mogą pomóc Ci rozszerzyć ofertę usług i stać się bardziej rentownym.

Przyjrzyj się krytycznie swoim pracownikom i ich zestawom umiejętności

Mówiąc najprościej, rozliczanie godzinowe hamuje innowacyjność. Ogólnie rzecz biorąc, dzieje się tak dlatego, że wpływa na godziny rozliczeniowe, a liderzy firm, na których zyski bezpośredni wpływ ma ilość pracy wykonanej w ciągu godziny, nie chcą, aby ktokolwiek spędzał czas na robieniu czegokolwiek innego.

Firmy, które chcą rozwijać się w przyszłości, powinny jednak zachęcać do innowacyjności. Przeanalizuj zestawy umiejętności swoich pracowników i dowiedz się, co mogą wnieść do pracy. Zrozumienie mocnych stron Twojego zespołu pomoże Ci określić, w jaki sposób mogą się oni przyczynić do rozwoju firmy, jeśli rozważasz rozszerzenie usług, które obecnie oferujesz swoim klientom.

To również pokaże Ci, gdzie potrzebne są dodatkowe szkolenia. Lisa mówi, że w przypadku zmiany oferty usług należy zapewnić odpowiedni personel i dowiedzieć się, gdzie są luki w szkoleniach.

Rozważ swoją przestrzeń

Niezależnie od tego, czy obecnie pracujesz w biurze z pracownikami i odbywasz osobiste spotkania z klientami, czy też rozważasz pozostanie w większości zdalnym, musisz pomyśleć o przestrzeni. Czy Twoja obecna przestrzeń biurowa jest w stanie pomieścić więcej pracowników, jeśli zatrudniasz (lub więcej klientów, jeśli poszerzasz swoją bazę klientów)?

Alternatywnie, jeśli redukujesz zatrudnienie, czy możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując mniejsze biuro lub całkowicie z niego rezygnując? Dla tych, którzy rozważają zatrudnienie większej liczby pracowników do pracy zdalnej, kluczowa jest lokalizacja.

 

Zobacz również