Księgowość

QuickBooks Online i zmiana widoków ekranu

Wiele aktualizacji wprowadzanych przez Intuit do QuickBooks Online może wpływać na wygląd poszczególnych ekranów, co może przeszkadzać nawet częstym użytkownikom.

Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj istnieje wiele ścieżek do wykonania danego zadania, wielu zaawansowanych użytkowników QBO może nawet nie zauważyć tych zmian i nadal będzie podążać za swoimi własnymi rutynami, aby wykonać pracę. Niedawno wprowadzałem nowego klienta i wspólnie tworzyliśmy nowy plik QBO, korzystając z aplikacji do współdzielenia ekranu.

Byliśmy zalogowani do QBO jako klient - nie z mojego loginu QBO Accountant - i byłem zaskoczony wyglądem QBO przy użyciu loginu klienta. Nie mogłem znaleźć ekranów lub ścieżek, których szukałem! Czułem się raczej zakłopotany, gdy prosiłem klienta o klikanie w różne miejsca, ponieważ próbowałem znaleźć ekran do podłączenia konta bankowego.

Artykuły takie jak ten, prosto do Twojej skrzynki pocztowejDołącz

do naszego biuletynu, aby uzyskać najnowsze trendy w księgowości, pomysły, wiadomości i technologie dostarczane bezpośrednio na Twój e-mail.Wprowadź adres e-mail *Wprowadźadres e-mailZapisz
się

Następnie przypomniałem sobie, że Intuit ma narzędzie o nazwie "Przełącz na widok biznesowy". Znajdź to, przechodząc do dużej ikony Gear, a następnie patrząc w prawym dolnym rogu. Aby dowiedzieć się więcej o każdym widoku i jak przełączać się między nimi, kliknij tutaj.

Postanowiłem zagrać z "Switch to Business View", aby zobaczyć różnice dla siebie. Byłem nieco zaskoczony, że przełączenie widoku nie zmieniło całkowicie moich ekranów, aby dopasować je do ekranów, które widzą moi klienci. Oto kilka przykładów.

Po zalogowaniu się na moje konto QBOA i wybraniu pliku QBO mojego klienta, lewy pasek boczny wygląda tak:

Lewy pasek boczny - widok księgowego

Nadal zalogowany do QBOA, wewnątrz pliku klienta, kiedy przełączam się na "Przełącz do widoku biznesowego", lewy pasek boczny wygląda teraz tak

: Lewy pasek boczny

- widok biznesowy

Zauważ, że na górze każdego paska bocznego widnieje napis "Accountant". Główna różnica pomiędzy tymi dwoma widokami polega na tym, że link do ekranu, na którym można przeglądać i księgować transakcje, nazywa się "Banking" w widoku księgowym, a "Transactions" w widoku biznesowym.

Teraz, jeśli zaloguję się do QBO jako klient, używając własnych danych logowania klienta, lewy pasek boczny wygląda tak:

Lewy pasek boczny po zalogowaniu jako klient w widoku biznesowym

Domyślnym loginem jest Business View, gdy klient loguje się do własnego pliku, więc ten lewy pasek boczny rzeczywiście odpowiada temu, co widzę po zalogowaniu się na własne konto QBOA i kliknięciu "Przełącz do widoku biznesowego".

Punkt uwagi

: kiedy klient jest zalogowany do własnej kartoteki QBO, widzi link "Apps" w swoim lewym pasku bocznym. Gdy księgowy lub księgowa jest zalogowana do QBOA, a następnie uzyskuje dostęp do pliku QBO klienta, link Apps jest nieobecny. Jest to temat na inny wpis na blogu.

Kolejne porównanie. Gdy jestem zalogowany do pliku klienta z własnego loginu QBOA, korzystając z widoku Księgowego, ekran Bankowość wygląda tak:

Widok Bankowości po zalogowaniu się przez QBOA

Natomiast, gdy jestem zalogowany jako klient, ekran bankowości nazywa się "Transakcje" i wygląda tak:

Banking View When Logged in as Client (Widok bankowości po zalogowaniu jako klient)

Jak widać, klient ma bardziej "zaktualizowany" lub nowoczesny wygląd niż to, co widzę z moim logowaniem do QBOA, a kiedy jestem zalogowany na moim koncie QBOA, przełączanie między Widokiem księgowego a Widokiem biznesowym nie

pozwala mi zobaczyć QBO z nowoczesnym wyglądem, tak jak widzi go mój klient.

Podłączenie konta bankowego

Oto więc co próbowałem ostatnio zrobić z moim nowym klientem - podłączyć konto bankowe w pliku QBO mojego klienta. Okazuje się, że nie ma różnicy w tym, jak to zrobić.

Należy przejść do ekranu Bankowość (widok QBOA) lub ekranu Transakcje (widok logowania klienta) i kliknąć rozwijaną opcję Połącz rachunek, a następnie Zarządzaj połączeniami. Jest to zmiana w stosunku do miejsca, w którym wcześniej rezydowała funkcja Link Account, ale znalezienie jej jest takie samo bez względu na sposób zalogowania do QBO.

Konto łączące

Wnioski

Zarządzaj swoimi oczekiwaniami dotyczącymi funkcji przełączania "The Switch to Business View" lub "Switch to Accountant View". Podczas gdy przełączanie zmienia niektóre elementy na różnych ekranach, nie


zmienia całego wyglądu pliku QBO, aby dopasować dokładnie to, jak Twój klient widzi QBO, gdy loguje się do swojego pliku - i nie jest to zamierzone.

Zobacz również