Księgowość

Realistyczne stopy zwrotu z aktywów dla emerytów

Największą obawą ludzi (oprócz śmierci) jest roztrwonienie aktywów emerytalnych. Chcą wiedzieć, jak sprawić, by ich pieniądze były trwałe. Księgowi mogą im w tym pomóc.

Kilka obowiązujących założeń

Załóżmy, że jest następująca sytuacja:

  • Posiadają znaczące aktywa: Twój klient postępował zgodnie z instrukcjami i oszczędzał pieniądze z myślą o emeryturze.
  • Emerytura trwa około 30 lat: Twoje pieniądze powinny wystarczyć na tak długo.
  • Wydatkowanie wszystkiego jest w porządku: Klientowi nie przeszkadza, że nie zostawi spadkobiercom zbyt dużej sumy pieniędzy.
  • Średnia inflacja będzie wynosić około 3 procent: Badania przeprowadzone przez Ibbotson Associates wskazują na średnią stopę inflacji na poziomie 2,9% w latach 1926-2019.

Jeszcze jedno nieobowiązkowe założenie: Twój klient jest w stanie ulokować dwa lata przyszłego dochodu emerytalnego w bonach skarbowych lub ekwiwalentach pieniężnych. Jest to jego zabezpieczenie. Nie jest to częścią poniższej analizy.

Zapisz się na

nasz BEZPŁATNY biu

letyn elektronicznyNie przegap naszych najlepszych materiałów.Wprowadź adres

e-mail

*Wprowadźadres e-mailZapisz
się

Pięć scenariuszy odkładania na emeryturę

Przyjrzyjmy się pięciu scenariuszom:

1. Roczna stopa wypłat w wysokości 4 procent:

William Bengen, autor opublikowanej w 1994 r. pracy "Determining Withdrawal Rates Using Historical Data" (Journal of Financial Planning), jest powszechnie uznawany za popularyzatora czteroprocentowej stopy wypłaty jako przyjętego standardu.

Logika klienta:

Podział 50/50 między akcje i obligacje. Badanie Bergina, obejmujące lata 1926-76. Klient wypłaca 4 procent, dostosowując się do inflacji wynoszącej 3 procent w przyszłości. Klient co roku zmienia również alokację aktywów. Chociaż analiza kończy się na 1976 r., okres ten obejmuje Wielki Kryzys i recesję w latach 1973-74. FYI: W analizie przyjęto założenie o wypłatach na koniec roku.

Wada:

Długie obligacje skarbowe przynoszą obecnie (10.06.20) tylko 1,57% dochodu, czyli znacznie poniżej historycznej stopy dochodu z obligacji rządowych wynoszącej 5,5%.
  • Stopa 4 procent jest dość bezpieczna. Stopa wypłaty w wysokości 4,25% też może się sprawdzić, chociaż analiza Bergina wykazała, że portfel może przetrwać 28, a nie 30 lat.

2. Roczna wypłata w wysokości 5 procent:

Kiplinger przeprowadził analizę dla okresu 30 lat, obejmującą lata 1989-2019. Teraz te daty wydają się bardziej istotne dla klienta. Chociaż w analizie Kiplingera wykorzystano fundusze inwestycyjne, historyczne stopy zwrotu z akcji (10,2%) i obligacji (5,5%) są niemal identyczne ze średnimi stopami zwrotu Bengena z lat 1926-1976, wynoszącymi odpowiednio 10,3% i 5,1%.

Logika klienta:

Akcje i obligacje dzielą się w proporcji 50/50. Stopa wypłaty w wysokości 5% sprawdziła się w latach 1989-2019. Zakłada to wypłatę tej samej kwoty w dolarach, powiększonej o 3-procentową inflację.

Wada: w

niektórych dekadach stopy zwrotu były lepsze. W latach 1989-98 średnia roczna stopa zwrotu wynosiła 14,09%, podczas gdy w latach 1999-2008 średnia stopa zwrotu wynosiła 2,59%. Gdyby zmienić kolejność dekad, zaczynając od najgorszej, pieniądze skończyłyby się po 25 latach.
  • Przy odrobinie szczęścia można zainwestować 5 procent.

3. Roczna stopa zwrotu w wysokości 10 procent:

Logika klienta:

Ich aktywa emerytalne są całkowicie zainwestowane w akcje, w 100 procentach w akcje o dużej kapitalizacji. Badania historyczne przeprowadzone przez Ibbotson Associates pokazują, że w latach 1926-2019 akcje o dużej kapitalizacji przyniosły średni zwrot na poziomie 10,2%.

Wada:

zdarzają się lata bessy. Klient nie wypłaca 10 procent bieżącej wartości aktywów, lecz 10 procent kwoty, z którą rozpoczął inwestycję. Zakłada się, że roczna stopa zwrotu w wysokości 10 proc. zapewni mu powrót na szczyt. Rozważmy następującą sytuację: Załóżmy, że rozpoczynają z kwotą 1 000 000 USD. Po odjęciu 100 000 USD pozostaje 900 000 USD. Rynek ma zły rok i traci 10 procent. Wartość na koniec roku wynosi 810 000 USD. W Nowy Rok wypłacają kolejne 100 000 dolarów. Ich wartość wynosi 710 000 USD. Rynek znów spada o 10%. Kończą rok z kwotą około 640 000 USD, czyli przepadło 36% kwoty początkowej.
  • Stopa wypłaty wynosząca 10% jest zbyt optymistyczna.

4. Zasady minimalnej wymaganej wypłaty:

Rząd federalny ma inne pomysły na to, ile należy wypłacać.

Logika w IRS:

Pieniądze są wypłacane na podstawie oczekiwanej długości życia właściciela konta emerytalnego lub wspólnej oczekiwanej długości życia. Wypłaty należy rozpocząć przed ukończeniem 72 roku życia. Tabele IRS pokazują, że 72-latek ma średnią długość życia wynoszącą 25,6 roku, co daje mu wiek około 97 lat. Taka początkowa wypłata odpowiada około 4-procentowej RMD w wieku 72 lat. W wieku 82 lat przewidywana długość życia wynosi 99 lat, a stawka RMD - 5,85%. W wieku 102 lat jest to już 107 lat. Wskaźnik wypłaty wynosi 18,18 procent.

Wada:

Obliczenia nie są oparte na tym, co jest potrzebne do życia. Opiera się na umożliwieniu Urzędowi Skarbowemu opodatkowania oszczędności emerytalnych za życia.
  • To, że wypłata jest wymagana, nie oznacza, że musi to być gotówka. Można wypłacać środki w papierach wartościowych, płacić podatki i nadal przechowywać je na swoje nazwisko.

5. Wykup renty:

W czterech poprzednich przykładach pieniądze pozostają własnością ubezpieczonego. Jeśli osiągniesz wysokie zyski lub umrzesz przedwcześnie, spadkobiercy będą mieli co dziedziczyć. Istnieje również ryzyko, że środki te nie przetrwają.

Logika klienta:

Zrezygnuję z własności tych aktywów w zamian za gwarantowany dochód do końca życia. Przyjmijmy, że wykupienie renty natychmiastowej w wieku 65 lat w dobrze ocenianej firmie ubezpieczeniowej zapewnia gwarantowaną roczną wypłatę w wysokości około 5,80 procent.

Wady:

Zrzekasz się prawa własności do swoich pieniędzy. W przypadku nagłej śmierci zyskuje firma ubezpieczeniowa. Jeśli dożyjesz 115 lat, to był to całkiem dobry pomysł. Tyle lat ma najstarszy żyjący Amerykanin. Należy pamiętać, że 5,80 procent to stopa wypłaty. Każda wypłata zawiera wypracowane odsetki i część kapitału. Jest to odwrócona spłata kredytu hipotecznego. W tym przykładzie nie jest ona korygowana o inflację.
  • Jest to opcja dla osób, które obawiają się, że ich majątek przekroczy możliwości finansowe.

Twój klient ma wiele możliwości wyboru. Stopa dystrybucji od 4,00% do 4,25% powinna być jedną z najmniej ryzykownych opcji.


Zobacz również