Księgowość

W jaki sposób ustawa CARES wpłynęła na podatki w 2020 roku?

Poprzedni felieton poświęciłem dwóm zmianom w formularzu IRS 1040. Pierwsza z nich: zmiany w wydatkach na edukatorów (linia 10 w Schedule 1, Additional Income and Adjustments to Income). Druga: wydatki ponoszone przez wolontariuszy (linia 11 w Schedule A, Itemized Deductions).

Skromne zachęty za skromne składki. Rozpocznę ten felieton od omówienia zmian, które zawieszają niektóre zasady dotyczące datków na cele charytatywne.

Ustawa o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie ekonomicznym (Coronavirus Aid, Relief and Economic Security - CARES) o wartości 2,2 biliona dolarów została zatwierdzona przez Kongres i podpisana przez ówczesnego prezydenta Trumpa w odpowiedzi na kryzys związany z koroną. Ustawa CARES, uchwalona w marcu 2020 r., zawiera przepis, który pomaga osobom składającym zeznanie podatkowe, które zdecydują się pominąć Listę A (Itemized deductions) formularza 1040 i skorzystać z kwot standardowego odliczenia (wiersz 12 na pierwszej stronie formularza 1040).

Pozwala on osobom, które nie dokonują odliczeń, na odliczenie w 2020 r. aż 300 dolarów (150 dolarów dla małżeństw składających oddzielne zeznania) za darowizny na rzecz organizacji charytatywnych, które kwalifikują się zgodnie z sekcją 501© (3) Internal Revenue Code. Ta szeroka kategoria obejmuje grupy filantropijne, takie jak instytucje religijne, szpitale, szkoły, muzea i YMCA.

Osoby niepłacące podatków mogą ubiegać się o nowe odliczenie w formularzu 1040 w wierszu 10b na pierwszej stronie. Jaki procent składających zeznania to osoby, które nie składają już Wykazu A na formularzu 1040? Około 90 procent, twierdzi IRS.

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Rejestracja jest w 100% bezpłatna i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości księgowych, porad i spostrzeżeń każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj

Zobacz również