Księgowość

Wykorzystanie automatyzacji w księgowości

W tym artykule, Dyrektor ds. Technologii w Firmie Right Networks, Roman Kepczyk, CPA odpowiada na pytania firm, które zmagają się z rozpoczęciem i wydatkami na automatyzację księgowości i innych funkcji, a także na to, co to daje ich firmom.

P: Ostatnio zdałem sobie sprawę, że nasza firma pozostaje w tyle, jeśli chodzi o obsługę klienta. Wiele czynności związanych z przyjmowaniem klientów i interakcją z nimi nadal odbywa się na papierze lub w formie innej niż cyfrowa. Szukam porady dotyczącej najlepszych praktyk, jakie są najważniejsze pierwsze kroki, które należy podjąć.

Roman: Pierwszym krokiem jest cofnięcie się i przyjrzenie się informacjom, które przekazujesz klientom, oraz tym, które mógłbyś im przekazywać. Kiedy mówi się o automatyzacji, wiele z nich wiąże się z przekształceniem procesów; starych, szkolnych procesów, które funkcjonowały w przeszłości w różny sposób.

Obecnie wiele z tych starszych narzędzi zostało zastąpionych przez nowe, które są szybsze, bardziej wydajne i lepiej zintegrowane z systemem informacji biznesowej. Kiedy mówimy o transformacji biznesowej, musimy najpierw porozmawiać o informacjach, które są potrzebne do podejmowania decyzji.

Dlatego pierwszą rzeczą, której należy się przyjrzeć we współpracy z klientami, są rzeczy, które bezwzględnie działają i zapewniają efektywność. Prostym przykładem może być to, że wiele firm posiada systemy księgowe w swoich siedzibach, a w rzeczywistości na tych systemach może pracować tylko jedna osoba w tym samym czasie. Jeśli CPA chce pracować nad nim z klientem, jest to dość trudne, ponieważ wiele danych musi być przesyłanych tam i z powrotem".

Zarejestruj się za darmo, aby kontynuować czytanie

Jest to w 100% bezpłatne i zapewnia nieograniczony dostęp do najnowszych wiadomości, porad i spostrzeżeń z dziedziny rachunkowości każdego dnia. Oprócz dostępu do tego wyjątkowego artykułu, możesz:


Blokada treści, ikona zaznaczenia


Przeglądać wszystkie treści
AccountingWEBBlokada
treści
, ikona zaznaczenia


Komentować artykułyDostęp do

treści terazRejestracjaMasz już

konto? Zaloguj się tutaj

Zobacz również